Multiple IE - wiele wersji Internet Explorera

luty 17, 2008 – 4:32 po południu

Odkąd powstała wersja 7 przeglądarki Internet Explorer powstał problem z testowaniem kodu html i css na wersjach niższych IE. Jako, że IE 6.0 wg. ranking.pl posiada aż 38.8% rynku nie można było pominąć sprawdzania tworzonego kodu w tej wersji. Oficjalnie niemożliwe jest aby równocześnie korzystać z 2 wersji IE i sprawdzanie strony pod inną wersją staje się możliwe tylko na innym systemie.

Z pomocą przychodzi darmowy instalator stworzony przez firmę Tredosoft o nazwie Multiple IE. Multiple IE to instalator zawierający archiwa wersji Internet Explorera jednak w stosunku do nich proces ustawień i konfiguracji został zautomatyzowany oraz ograniczony do prostego instalatora.

Aby zainstalować Multiple IE musimy w naszym systemie (Windows XP) mieć zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer w wersji 7. Następnie pobieramy Multiple IE i uruchamiamy instalator. W jednym z kroków instalatora wybieramy wersje które chcemy zainstalować w systemie.

 Należy pamiętać, że instalator jest nieautoryzowanym produktem i może sprawiać problemy. Działa dobrze tylko w Windows XP.